Naše společná silná inklinace ke geometrii ovlivnila od začátku naši šperkařskou tvorbu. Uvědomili jsme si důležitost zdobného kontrastu mezi měkkostí linií lidských těl a jednoduchými geometrickými tělesy. Tělo samotné je tvořeno tisíci liniemi a plochami, a estetickou plnohodnotnou odpovědí šperku může být jedině jeho minimalistická podoba. Všechny kroky od návrhu až po uložení do našeho originálního obalu jsou výhradně naší prací.

Design šperku nás zavazuje vytvářet produkty ergonomické, praktické, trvanlivé, zdravotně nezávadné a cenově dostupné.

Výtvarná forma šperku je tvořena kombinacemi, prolínáním, doplněním nebo selekcí jednotlivých geometrických těles – koule, čtverec, obdélník…

Produkt vzniká následným složením jednotlivých kuliček a nebo laserem vyřezaných plechů, nebo opracováním monolitního kusu po vyřezání ze silného plátu ocele.

Materiály volíme zásadně vysoce trvanlivé, které při styku s lidským tělem a vnějším okolím nemění povrch, barvu nebo pevnost.

Používáme:
– austenitickou nerezovou ocel AISI 316, 304
– porcelán z Dubí u Teplic, bílé barvy
– syntetickou keramiku v podobě kuliček, Nitrid křemíku (Si3N4) a Oxid hlinitý (Al2O3)
– corian od firmy Dupont
– duplexní ocel 2205
– licí a lepící pryskyřice se zdravotnickým atestem

Výroba je složena z mnoha postupů, nebo jejich kombinací. Plechy necháme řezat laserem, silné plechy jsou obráběny elektroerozivní řezačkou. Soustružíme, pískujeme, tromlujeme, leštíme a brousíme.

Dle našich výrobních možností se dokážeme přizpůsobit přáním zákazníka.